m tokarskaTo już ostatni wykład Uniwersytetu Obywatelskiego dla dzieci. Ale bardzo energetyczny. W sobotę 11 maja Magdalena Tokarska, dyrektor Fundacji na rzecz Collegium Polonicum, opowie Wam dlaczego warto, aby 2+2=5. Początek wykładu o wyzwalaniu społecznej energii o godz. 10.00 w auli Collegium Polonicum.

"Czy energia może być dobra i zła? Czy możemy kogoś zarazić swoją pozytywną energią? Czy człowiek może podładować swój akumulator tak jak akumulator samochodowy? Czy to możliwe aby 2+2=5?
Nie raz słyszymy, że ktoś ma tyle energii w sobie, że może przenosić góry. W szkole słyszy się jak nauczyciel mówi do uczniów: „spokojnie, bo rozniesiecie klasę” – czy to nie jest nadmiar energii?
Ale gdzie ona się mieści? Może w sercu, a może w mózgu?
Każdy z nas może uczynić świat lepszym, gdy odnajdzie taką pozytywną energię w sobie i skieruje ją w odpowiednie miejsce.
Na te i inne energetyczne pytania spróbujemy sobie wspólnie odpowiedzieć na wykładzie, na który Was serdecznie zapraszam".

Magdalena Tokarska

 

W sobotę w Wasze ręce oddamy piąty, specjalny numer Uniwersyteckiego Dwumiesięcznika Obywatelskiego. Tym razem numer poświęcimy w całości temu co nas jeszcze czeka. Znajdziecie w nim najważniejsze informacje dotyczące Olimpiady Wiedzy Obywatelskiej. Opiekunowie wydziałów przygotowali dla Was powtórkę materiału oraz przykładowe pytania. Piszemy również o wyjeździe do Warszawy dla studentów, którzy najlepiej spiszą się podczas Olimpiady, a także o Tarach Aktywności Obywatelskiej, na które zapraszamy Was razem z rodzicami 15 czerwca do Górzycy.

Po wykładzie już po raz ostatni spotykamy się na warsztatach. Tym razem poszczególne grupy czekają zajęcia:

  • Grupa 1 żółta - warsztaty o samorządzie z p. Przemysławem Kargiem.
  • Grupa 2 zielona - warsztaty o demokracji z p. dr Magdaleną Musiał-Karg.
  • Grupa 3 niebieska - warsztaty o kreowaniu rzeczywistości z p. Michaelem Kurzwellym.
  • Grupa 4 czerwona - warsztaty o "dobrej energii" z p. Magdaleną Tokarską.
  • Grupa 5 fioletowa - warsztaty prasowe z p. Krzysztofem Koziołkiem.
  • Grupa 6 pomarańczowa - warsztaty telewizyjne z HTS Słubice.