aktualności

2013 06 dsc9392W sobotę 22 czerwca w Collegium Polonicum w Słubicach, 138 uczniów szkół podstawowych z powiatu słubickiego, odebrało dyplomy ukończenia Uniwersytetu Obywatelskiego dla dzieci. Młodzi studenci przez 9 miesięcy zdobywali wiedzę z zakresu funkcjonowania samorządu, organizacji pozarząowych i dziennikarstwa obywatelskiego.

 

Studentów Uniwersytetu Obywatelskiego dla dzieci i ich rodziców, zapraszamy serdecznie do udziału w uroczystym zakończeniu - 22 czerwca o godz. 10.00 w auli Collegium Polonicum w Słubicach.

Poniżej przedstawiamy wyniki Olimpiady Wiedzy Obywatelskiej, która odbyła się 8 czerwca w auli Collegium Polonicum w Słubicach.

Udział w Olimpiadzie wzięło 113 studentów. Średni uzyskany wynik przez studentów wynosi 63 punkty (na maksymalnie 90 punktów).

Zgodnie z regulaminem Olimpiady, do Warszawy pojedzie najlepszych 24 studentów (po 8 osób z klas IV, V i VI). W przypadku równej liczby punktów o wyższym miejscu na liście wyników decydowała frekwencja podczas zajęć Uniwersytetu.

Z rodzicami zwycięzców będziemy kontaktować się telefonicznie w najbliższych dniach. Zwycięzcom gratulujemy!

Wszystkich studentów, którzy ukończyli Uniwersytet (frekwencja minimum 67%), zapraszamy 22 czerwca na godz. 10.00 do auli Collegium Polonicum po odbiór dyplomów podczas uroczystego zakończenia roku akademickiego 2012/2013 r.

Drodzy studenci! Przypominamy, że Olimpiada Wiedzy Obywatelskiej odbędzie się w sobotę 8 czerwca o godz. 10.00 w auli Collegium Polonicum w Słubicach. Poniżej znajdziecie konspekty ze wszystkich wykładów Uniwersytetu Obywatelskiego.

 

Targi Aktywności Obywatelskiej to impreza promująca aktywność lokalnych organizacji pozarządowych, o których uczyliście się podczas trwania Uniwersytetu Obywatelskiego. To okazja, żeby swoją wiedzę wykorzystać w praktyce.

 

udo 5Zachęcamy do pobrania i przeczytania 5 numeru UdO. Wydanie specjalnie poświęciliśmy temu, co czeka nas w najbliższym czasie na Uniwersytecie.

 

dsc 0068Skąd na świecie wzięły się pieniądze? Jak trafiają do gmin i miast? Dlaczego przygotowanie dobrego budżetu nie jest proste? Odpowiedzi na te i inne pytania udzielał Przemysław Karg podczas wykładu "Budżet samorządu a moje marzenia" 20 kwietnia w auli Collegium Polonicum w Słubicach.

 

m tokarskaTo już ostatni wykład Uniwersytetu Obywatelskiego dla dzieci. Ale bardzo energetyczny. W sobotę 11 maja Magdalena Tokarska, dyrektor Fundacji na rzecz Collegium Polonicum, opowie Wam dlaczego warto, aby 2+2=5. Początek wykładu o wyzwalaniu społecznej energii o godz. 10.00 w auli Collegium Polonicum.

Zamknęliśmy już zbieranie materiałów do 4. numeru naszego miesięcznika. Do Waszych rąk trafi na początku kwietnia. Ale już teraz zachęcamy Was do przesyłania kolejnych tekstów. Redaktor naczelna pisma i Dziekan Wydziału Młodego Dziennikarza Katarzyna Buchwald-Piotrowska przygotowała propozycje nowych tematów.

 

Za nami już siódmy wykład Uniwersytetu Obywatelskiego. W minioną sobotę gościliśmy dr Magdalenę Steciąg z Uniwersytetu Zielonogórskiego, na co dzień zajmującą się zagadnieniami języka i komunikacji. Dlatego podczas swojego wykładu opowiadała o tym jak radzić sobie w słownych potyczkach.