Targi Aktywności Obywatelskiej to impreza promująca aktywność lokalnych organizacji pozarządowych, o których uczyliście się podczas trwania Uniwersytetu Obywatelskiego. To okazja, żeby swoją wiedzę wykorzystać w praktyce.

Targi odbędą się 15 czerwca w Górzycy i będą częścią powiatowego pikniku pozarządowego. Podczas imprezy wystawią się organizacje z powiatu słubickiego, oraz z Niemiec. – Impreza to okazja do wykorzystania w praktyce wiedzy obywatelskiej – mówi Joanna Kopczyńska, prezeska Fundacji DOBRO KULTURY. – To będzie kwintesencja waszego zaangażowania się w życie publiczno – społeczne lokalnej społeczności – dodaje.

Będziecie mieli okazję przyjrzeć się organizacjom społecznym, dowiedzieć się jak działają, dla kogo, co ciekawego organizują. Impreza połączy pogranicze: kulturalnie, społecznie i obywatelsko.

Miasteczko targowe

Na terenie Kompleksu Sportowo – Rehabilitacyjnego w Górzycy, o godzinie 13.00 powstanie miasteczko targowe z namiotami i sceną. Wynajętych zostanie 10 stoisk wystawienniczych, aby mogły się zaprezentować aktywne samorządy, szkoły oraz organizacje polskie i niemieckie.

Zaproście rodziców, rodzeństwo, znajomych

Przyjedźcie wszyscy razem 15 czerwca do Górzycy. Zgłoście się jak najszybciej. Wspólnie z rodzicami wypełnijcie zgłoszenie, które jest do pobrania na dole strony. Liczymy na Wasz udział i zaangażowanie! W ciągu dnia zapewniamy catering dla wszystkich zgłoszonych uczestników.

Pokażemy energię społeczną

Mamy dla was wiele atrakcji, oprócz gier terenowych i sportowych, będziemy uczyli się promować działalność społeczną. Podzielimy Was na grupy, a każda z nich stworzy wizerunek jednej organizacji, a potem zaprezentuje swoją pracę na forum. Liczymy na Waszą inwencję twórczą, pomysłowość, ducha społecznego. Wspólnie pokażemy energię społeczną! Czekamy na Was 15 czerwca w Górzycy.

Będzie się działo

Zaplanowaliśmy dla WAS dużo atrakcji. Są to np. gry grupowe, o bardzo atrakcyjnych i abstrakcyjnych nazwach, jak tykająca bomba, wilk i zając, świnie, chlew i świństwo. Będziemy wykorzystywać piłki różnej wielkości, miski, wiaderka, liny, sznurki, kije, chustę, i wiele innych ciekawych przyrządów.

 

Wypełniony formularz wyślijcie na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub dostarczcie do biura Uniwersytetu Obywatelskiego dla dzieci:

 

Fundacja Dobro Kultury

ul. Kościuszki 1/209
69-100 Słubice
Tel./Fax: 95 7592 444

Czynne od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 16.00